Toro P220-26-04 - P-220 Globe/Angle Valve, 1" NPT, 24v AC
Add to Cart
Info
SKU:
VTOP220
UPC:
MPN:
P220-26-04
Description
Specifications:
  • Flow control independent of solenoid.
  • Self-aligning bonnet to ensure correct installation
  • Low-power requirement for longer wire runs
  • Self-cleaning, stainless steel metering rod
Flow Range:
  • 1" FPT
  • Operating Pressure: 10- to 220 PSI
  • Flow: 5 to 40 GPM
  • In-Line
  • No Flow Control
  • 118-5982 Solenoid: 24 VAC (50/60 Hz)